5°C
lekki deszcz

Pływanie

Mistrzostwa Śląska 12-latków na plus

11 i 12 czerwca odbyły się Mistrzostwa Śląska 12 latków. Na pływalni w Dąbrowie Górniczej rywalizowali m.in. zawodnicy UKS Manta Ruda Śląska. Rudzki klub reprezentowali -
Iga Bilińska, Maja Gierach, Gabrysia Karkocha, Martyna i Tatiana Kloc, Wiktoria Kołodziej, Nina Kołodziejska, Marcin Mansel, Malwina Nowicka, Paweł Piechaczek, Tomek Poloczek, Ola Szafranek, Zosia Tatarczuk, Wiktor Wojtal, Bartek Wójcicki, Odys Łankiewicz.

Zawodnicy Manty po raz kolejny pokazali, że ciężką i systematyczną pracą można dojść bardzo wysoko.

Gabrysia Karkocha - 200m dowolnym,
Sztafeta dziewczyn 4x100m dowolnym w składzie: Szafranek, Gierach, Kloc T., Karkocha
Sztafeta chłopców 4x100m zmiennym w składzie: Wójcicki, Piechaczek, Wojtal, Poloczek
Tomek Poloczek - 200m klasycznym,
Wiktor Wojtal - 200m dowolnym,
Wiktor Wojtal - 100m motylkowym,
Tomek Poloczek - 200m zmiennym,
Maja Gierach - 400m dowolnym,
Sztafeta dziewczyn 4x100m zmiennym w składzie: Szafranek, Tatarczuk, Karkocha, Gierach,
Sztafeta chłopców 4x100m dowolnym w składzie: Poloczek, Wójcicki, Piechaczek, Wojtal

Duży sukces osiągnęła Gabi Karkocha, która została najlepsza zawodniczką Mistrzostw (za dwa starty wg punktów FINA). W tej samej klasyfikacji wśród chłopców Paweł Piechaczek uplasował się na . miejscu, a zaraz za nim . pozycję zajął Wiktor Wojtal.