Ruda Śląska

29°C
prawie bezchmurnie

Zapasy

Puchar Polski Kadetek U-17 pod dyktando zawodniczek Slavii

Puchar Polski Kadetek U-17 pod dyktando zawodniczek Slavii

Zawody pucharowe rozegrano w Dzierżoniowie i stanowiły one drugą eliminację do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2021. Sześcioosobowa ekipa Slavii spisała się rewelacyjnie zdobywając cztery medale i zwyciężając w klasyfikacji klubowej zawodów.

Najlepiej z rudzianek zaprezentowała się Patrycja Cuber 73 kg, która zdecydowanie zwyciężyła w swojej kategorii, zapewniając sobie tym samym miejsce w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy U-17 (14-20.06.2021 Bułgaria).

Wcale nie gorzej wypadła, debiutująca w tak prestiżowej imprezie, Zuzanna Wrona. Zuzia zaskoczyła swoją dyspozycją wszystkich, a najbardziej swoje rywalki w kategorii do 46 kg. W ostatecznym rozrachunku zawodniczka Slavii stanęła na drugim stopniu podium, co jest jej życiowym sukcesem.

Dwa kolejne medale w kolorze brązu przypadły w udziale Julii Danisz 53 kg i Martynie Skalec 57 kg, obie po bardzo emocjonujących pojedynkach uległy w półfinałach późniejszym triumfatorkom swoich kategorii. Tuż za podium czyli na piątym miejscu uplasowała nie Magda Smołka 61 kg.

Gratulujemy i życzymy równie udanego startu podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Sport Rudzki

Sport Rudzki - jedyny portal miejski w którym kompleksowo gromadzimy materiały dotyczące lokalnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, prezentujemy wszystko co wiąże się z lokalnymi wydarzeniami z zakresu kultury fizycznej, sportu, zdrowia, profilaktyki i organizacji pozarządowych.