2°C
prawie bezchmurnie

Piłka nożna

Przeciętne wyniki piłkarskie

W mijający weekend nasi piłkarze nie osiągnęli imponujących wyników. Oczywiście oczy kibiców były zwrócone na stadion w Wirku, gdzie w derbach Klasy A Wawel podejmował Gwiazdę. Gospodarze do przerwy zasłużenie prowadzili 1-0. Po zmianie strony lepsza była Gwiazda – decydujący gole padł w 87 minucie po rzucie karnym. Gwiazda wygrała pierwsze spotkanie derbowe w sezonie 2-1. Wawel w derbach bez punktu, ale w ostatniej kolejce rundy jesiennej zagra jeszcze z TP Jastrząb. W pozostałych spotkaniach w Klasie A – Urania przegrała u siebie z Józefką Chorzów 1-2, a TP Jastrząb przegrał 2-3 ze Stadionem w Chorzowie.
W lidze okręgowej Slavia przegrała 0-3 z Cyklonem Rogoźnik a Grunwald w Halembie przegrał 1-6 z wiceliderem Spartą Katowice