10°C
lekkie zachmurzenie

Zapasy

Raz jeszcze o zapasach - podsumowanie MP

Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet Rzeszów 2021 przeszły do historii.
Zawodnicy i zawodniczki Slavii przyzwyczaiły nas, że z zawodów rangi Mistrzostw Polski bez medali nie wracają, było tak i tym razem. Dziewięcioosobowa ekipa wywalczyła osiem medali; trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe.
Mistrzami Polski zostali: Andrzej Sokalski 79 kg, Kamila Kulwicka 65 kg i Natalia Strzałka 68 kg. Ze srebrnym medalem wróciła Paulina Danisz 65 kg, a brązowe medale przypadły w udziale Grzegorzowi Łabusowi 61 kg, Jakubowi Czerczakowi 125 kg, Natalii Kubaty 62 kg i Patrycji Słomskiej 72 kg.
W zapasach kobiet Slavia uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji klubowej, w stylu wolnym na miejscu 5-6.
Złote medale w swoich kategoriach zdobyli również, trenujący na codzień w Rudzie Śląskiej, zawodnicy WKS Śląsk Milicz: Bartosz Sołtys 65 kg i Krzysztof Sadowik 86 kg.
Wyniki osiągane w grupie seniorów świadczą o tym, że w Slavii młodzież ma od kogo nie uczyć i z kogo brać przykład