Ruda Śląska

18°C
lekki deszcz

Sylwetki: Zawodnicy

MACIEJ MAZUR - SYLWETKI RUDZKICH SPORTOWCÓW

MACIEJ MAZUR - SYLWETKI RUDZKICH SPORTOWCÓW
Maciej Mazur (rocznik 2003) – złoty medalista Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U19 z Gwiazdą Ruda Śląska. Został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw, a od roku znajduje się w Kadrze Polski U19 w futsalu.
 
-Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z futsalem i Gwiazdą?
Do futsalowej drużyny Gwiazdy dołączyłem poprzez treningi w SMS Ruda Śląska, gdzie oprócz trenowania na dużym boisku, mogliśmy również skorzystać z hali przygotowując się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski i z tego też skorzystałem
 
-Ty jesteś zawodnikiem, który łączy grę na trawie z grą na hali. Co twoim zdaniem jest lepsze: futsal czy piłka nożna trawiasta?
Są to dyscypliny, w których jest dużo wspólnych elementów, ale według mnie więcej jest różnic. Ciężko powiedzieć co jest lepsze, ale jestem zwolennikiem gry na małej przestrzeni i to właśnie uważam za główny plus futsalu. W mojej opinii to właśnie technika użytkowa i szybkie podejmowanie decyzji jest tutaj kluczowe i może zweryfikować każdego zawodnika.
 
- Jakie nadzieje i plany wiążesz z futsalem?
Trenując zarówno na hali, jak i na boisku, ciężko mi określić cel związany z jedną z tych dyscyplin. Uważam, że czas określi moje priorytety i jeżeli byłby nim futsal, to gra na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce zdecydowanie, by nim była. Liczę także na kolejne powołania do Reprezentacji Polski.
 
- Jak wyglądają Twoje treningi? Ile razy w tygodniu?
Tak jak wspominałem, łączę futsal z piłką na trawie również w kwestii treningów. Na dużym boisku trenuje od poniedziałku do piątku w porannych godzinach. Treningi futsalowe odbywają się od wtorku do czwartku wieczorami, dlatego nie mam problemu pojawić się na każdym z nich. Tym bardziej, że specyfika treningu na hali jest zupełnie inna.
 
- Czy jest ktoś, na kim się wzorujesz?
Nie mam swojego idola, lecz nie oznacza to, że nie mam inspiracji. Oglądam wiele meczów futsalu i staram się podpatrywać i wdrażać w moją grę zagrania najlepszych, zarówno w Polsce, jak i na scenie międzynarodowej, szczególnie na pozycji pivota, na której pojawiam się najczęściej.
 
-Do której szkoły uczęszczasz? Czy sportowa pasja przeszkadza ci nauce?
Chodzę do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie, która właśnie pozwala mi łączyć sportową pasję z dobrymi wynikami w nauce. Wcześniej jak wspominałem na początku byłem uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej.
 
-Masz inne zainteresowania? Jak spędzasz swój wolny czas?
Interesuję się przede wszystkim sportem. Staram się śledzić poczynania polskiej reprezentacji w dużej liczbie dyscyplin. Wolny czas staram się w jak największym wymiarze spędzać z najbliższymi mi osobami. Ich szczęście, przekłada się właśnie w moje szczęście.
 
- Jakie jest twoje największe marzenie sportowe?
Moim największymi marzeniem jest możliwość wystąpienia w Lidze Mistrzów!
Sport Rudzki

Sport Rudzki - jedyny portal miejski w którym kompleksowo gromadzimy materiały dotyczące lokalnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, prezentujemy wszystko co wiąże się z lokalnymi wydarzeniami z zakresu kultury fizycznej, sportu, zdrowia, profilaktyki i organizacji pozarządowych.