11°C
średnie zachmurzenie

Pływanie

UKP Ruda Śląska z tytułami Mistrza Polski Juniorów w Pływaniu

Wielkimi sukcesami zakończył się sezon pływacki zawodników UKP „Ruda Śląska”. Zawody mistrzowskie odbywały się w czterech kategoriach wiekowych, a w każdej grupie wiekowej UKP posiadało swoich reprezentantów. W tym roku zawody Mistrzostw Polski Juniorów, odbywały się w nowej, czterodniowej formule, ze względu na rozszerzenie programu o nową konkurencję olimpijską: 800m stylem dowolnym.

W Olsztynie podczas zawodów grupy 14 letniej UKP Ruda Śląska reprezentowała Michalina Bukowska, która brała udział w następujących konkurencjach, zajmując w niej lokaty:
 16 miejsce w konkurencji 1500m stylem dowolnym
 17 miejsce w konkurencji 800m stylem dowolnym
 16 miejsce w konkurencji 400m stylem zmiennym
 24 miejsce w konkurencji 400m stylem dowolnym

W Oświęcimiu w dniach 15-18 lipca, gdzie do rywalizacji przystąpili zawodnicy grupy 15 letniej. Klub z Rudy Śląskiej reprezentowała Dominika Kubecka, która podobnie jak jej koleżanka brała udział w najbardziej wymagających konkurencjach, zajmując wysokie miejsca:
 10 miejsce w konkurencji 1500m stylem dowolnym
 23 miejsce w konkurencji 800m stylem dowolnym
 14 miejsce w konkurencji 400m stylem zmiennym
 27 miejsce w konkurencji 400m stylem dowolnym

W Warszawie Rudę Śląską podczas Mistrzostw Polski Juniorów 16 letnich w dniach 15-18 lipca reprezentowali Olga Bukowska oraz Bartosz Staniszewski. Po raz kolejny błysnął formą Bartosz
zdobywając kolejne tytuły Mistrza Polski. Już podczas pierwszego startu w czwartek, w konkurencji 800m stylem dowolnym, po fantastycznej końcówce zdobył złoty medal w tej konkurencji. Olga w
tym dniu wywalczyła 9 miejsce w konkurencji 1500m stylem dowolny. Kolejne starty dały miłośnikom pływania powody do zadowolenia. W piątek w bardzo przekonywujący sposób Bartosz zdobył kolejny złoty medal w konkurencji 400m stylem zmiennym, a Olga w tej samej konkurencji wywalczyła 6 miejsce w naszym kraju wśród 16latek. W kolejnym starcie nasz zawodnik musiał uznać wyższość jednego z kolegów. W konkurencji 200m stylem zmiennym po kolejnej zaciętej końcówce, różnicą jedynie 11 setnych, Bartosz zdobył tytuł Wicemistrza Polski. W tym samym dniu Olga wywalczyła 13 miejsce w konkurencji 400m stylem dowolnym. W ostatnim dniu zawodów mogliśmy kibicować Oldze i Bartoszowi podczas startów na najdłuższych dystansach. Po kolejnym bardzo trudnym wyścigu Bartosz finiszując na ostatnim odcinku zdobył trzeci tytuł Mistrza Polski tym razem w konkurencji 1500m stylem dowolnym. Chwilę przed tym startem Olga zajęła 10 miejsce w konkurencji 800m stylem dowolnym.

Młodzież 17-18 letnia w tym samym okresie rywalizowała w Bydgoszczy, gdzie UKP reprezentowała 17 letnia Klara Surmiak. Klara, która specjalizuje się w konkurencjach stylu klasycznego, bardzo dobrze zaprezentowała się trzeciego i czwartego dnia podczas startów na dystansie 100m oraz 200m dwukrotnie zdobywając 7 miejsce w kraju! Pozostałe starty dały jej również bardzo wartościowe wyniki pozwalające zająć 11 miejsce w konkurencji 400m stylem zmiennym oraz 21 miejsce w konkurencji 50m stylem klasycznym. Serdecznie gratulujemy zawodnikom przygotowanym przez trenera Daniela Weselaka, dla którego były to już kolejne sukcesy odnoszone ze swoimi zawodniczkami i zawodnikami na arenie krajowej.