Ruda Śląska

18°C
lekki deszcz

Futsal

Ruda Śląska pożegnała się z Pucharem Polski w futsalu...

Ruda Śląska pożegnała się z Pucharem Polski w futsalu...
Awans do drugiej rundy, w której bez konieczności gry – mając wolny los – znalazły się Rekord SSA i Clearex Chorzów, zapewniły sobie: GKS Tychy po wygranym w dogrywce 8:4 wyjazdowym meczu z KU AZS UZ Zielona Góra; Sośnicy Gliwice, która u siebie 6:3 pokonała Górnika Polkowice i Piasta Gliwice, który na parkiecie rywala 2:1 pokonał Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice.
Do kolejnej rundy przedostał się także AZS UŚ Katowice, jednak ze względu na brak hali drużyny z Wałbrzycha, katowiczanie nie wybiegli na parkiet.
Niedziela nie była szczęśliwa tylko dla drużyn z Rudy Śląskiej. Zarówno Gwiazda rozgromiona przez Dreman Opole Komprachcice, jak i GSM Nasz Dom po zaciętym boju z Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg, przegrały z drużynami z Opolszczyzny.
Dodajmy, że w grze są jeszcze Kamionka Mikołów i P.A. Nova Gliwice, których starcie, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, zostało przełożone na 2 lutego. W losowaniu par 1/16 będzie więc uczestniczyć 7 śląskich zespołów.
Komplet wyników drużyn ze Śląska:
KU AZS UZ Zielona Góra – GKS Futsal Tychy 4:8 po dogrywce,
Jordanek Wałbrzych – AZS UŚ Katowice 0:5 (walkower),
GSM Nasz Dom – Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg 2:3,
Sośnica Gliwice – Górnik Polkowice 6:3,
Acana Orzeł Jelcz-Laskowice – Piast Gliwice 1:2,
Gwiazda Ruda Śląska – Dreman Opole Komprachcice 1:11.
Sport Rudzki

Sport Rudzki - jedyny portal miejski w którym kompleksowo gromadzimy materiały dotyczące lokalnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, prezentujemy wszystko co wiąże się z lokalnymi wydarzeniami z zakresu kultury fizycznej, sportu, zdrowia, profilaktyki i organizacji pozarządowych.