Ruda Śląska

28°C
zachmurzenie całkowite

MOSiR

MOSIR ZAPRASZA:

MOSIR ZAPRASZA:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej zaprasza na... Bieg Mikołajów - Spełniamy Marzenie...
Tradycyjnie, jak co roku w naszym mieście, 6 grudnia cała rzesza Świętych Mikołajów z ogromnymi, gorącymi sercami zjawi się nowobytomskim rynku, by pobiegać.
Ale nie jest to zwykły bieg, to bieg spełniający marzenia chorych dzieci. Od 2012 roku udało się Rudzianom spełnić marzenia m. in. Zuzi, Dominika, Weroniki, Patrycji, Oli, Kacpra, Andżeliki, Alanka i Wiktorii. To cudowny czas, przepełniony myślami o uszczęśliwieniu małych ludzi, którzy doświadczają na co dzień wielkiego nieraz cierpienia. To oni w dużej mierze spędzają czas w szpitalnych oddziałach zamiast na zabawie lub nauce w szkole. Jednak mimo tego cierpienia jakiego los im nie oszczędza, cieszą się z każdego radosnego momentu, każdego uśmiechu i gestu dobroci. Najważniejsze jednak jest to, że nie porzucają marzeń i dzięki temu mogą lżej znosić trudne chwile w drodze do wyzdrowienia. W tym roku spełniamy marzenie 12-letniej Zosi z Rudy Śląskiej.
Kochani, bądźmy wszyscy na rynku w dzień Świętego Mikołaja i razem wystartujmy w biegu o godzinie 11.00. Spełnijmy marzenie Zosi, pokażmy nasze wsparcie. Wybiegajmy Jej marzenie, bo tylko życie z marzeniami jest cudowne.
Sport Rudzki

Sport Rudzki - jedyny portal miejski w którym kompleksowo gromadzimy materiały dotyczące lokalnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, prezentujemy wszystko co wiąże się z lokalnymi wydarzeniami z zakresu kultury fizycznej, sportu, zdrowia, profilaktyki i organizacji pozarządowych.