Ruda Śląska

24°C
lekki deszcz

Łucznictwo

Majówka na torach łuczniczych - czemu nie?!

Majówka na torach łuczniczych - czemu nie?!

Ze sporym opóźnieniem, spowodowanym obostrzeniami, UKS Grot rozpoczął tegoroczny sezon torów otwartych. Na pierwszy start rudzianie wybrali się na XIV Puchar Gór Opawskich - XIV memoriał trenera Romana Karawana - odbywający się w Prudniku, a organizowany przez tamtejszy klub: "KS Obuwnik".

UKS Grot reprezentowała 10-tka kadetów. Najlepiej wypadł Jakub Sroka zajmując 2 miejsce, a tuż za podium na miejscu 4-tym uplasował się Adrian Szłapak. Na dobrym, 8-mym m-cu sklasyfikowany został Paweł Korzonek. Wśród dziewcząt najwyżej, na 4-tym miejscu ukończyła zawody Natalia Lepa, ale również wysokie, 8 m-ce, zajęła jej klubowa koleżanka - Dominika Ratyńska.

Jak podkreślili trenerzy UKS Grot: "Ze startu jesteśmy umiarkowanie zadowoleni. Widzimy, że forma jakiej byśmy oczekiwali od naszych podopiecznych jest jeszcze przed Nimi, ale są Oni na dobrej drodze i z pewnością szczyt formy zbudują we właściwym czasie na główną imprezę sezonu, którą jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w połowie lipca."

Sport Rudzki

Sport Rudzki - jedyny portal miejski w którym kompleksowo gromadzimy materiały dotyczące lokalnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, prezentujemy wszystko co wiąże się z lokalnymi wydarzeniami z zakresu kultury fizycznej, sportu, zdrowia, profilaktyki i organizacji pozarządowych.