9°C
zachmurzenie całkowite

Pływanie

Świetny start zawodników UKS Manta w Lidze Klubów Śląskich rocznika 2010

W dwóch finałowych rundach Ligi rywalizowali: Wiktoria Bogdańska, Alicja Słowińska, Zuzanna Holowczak, Martyna Widuch, Lena i Laura Ogińskie, Paulina Kozubowska, Eliza Kisiel, Paweł Gielza, Wojciech Bochomulski, Bartosz Lenart, Filip Paprotny, Dominik Krząkała, Paweł Hemlecki, Artur Joszko.
Świetne otwarcie zawodów dla Manty zapewniła sztafeta 8x50 stylem dowolnym w składzie Eliza Kisiel, Paweł Hemlecki, Laura Ogińska, Artur Joszko, Lena Ogińska, Dominik Krząkała, Paulina Kozubowska, Filip Paprotny, która zajęła 3 miejsce 🥉
Chłopcy w sztafecie 4x50 zmiennym, w składzie Artur Joszko, Paweł Hemlecki, Dominik Krząkała, Filip Paprotny po zaciętej walce zajęli ostatecznie 2 pozycję 🥈
Kolejne miejsce na podium zajęła sztafeta 4x50 zmiennym mix w składzie: Artur Joszko, Lena Ogińska, Paulina Kozubowska, Filip Paprotny 🥉
Świetny start w swoim ulubionym stylu - 50 metrów stylem motylkowym zaliczył Dominik Krząkała, który zajął 2 pozycje 🥈
Niesamowite emocje towarzyszyły również ostatnim wyścigom sztafetowym, od których zależała pozycja Manty w klasyfikacji generalnej. Sztafety 4x100 stylem dowolnym pokazały się z bardzo dobrej strony. Sztafeta dziewcząt (Kisiel, Oginska, Ogińska, Kozubowska) zajęła miejsce tuż za podium. Sztafeta chłopców (Hemlecki, Joszko, Krząkała, Paprotny) zajęła 2 miejsce 🥈.
Miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów zajmowali: Artur Joszko (8 na 100 grzbietem, 7 na 50 grzbietem), Paulina Kozubowska (10 na 50 dowolnym, 9 na 50 motylem), Filip Paprotny (5 na 50 dowolnym, 7 na 100 zmiennym), Dominik Krząkała (7 na 50 dowolnym, 9 na 100 zmiennym).
Dzięki bardzo dobrym startom naszych zawodników i walce do samego końca UKS Manta Ruda Śląska wywalczyła 2 miejsce w klasyfikacji punktowej klubów po trzech edycjach Ligi Klubów Śląskich 🥈