8°C
prawie bezchmurnie

Sporty inne

MŁODE DIABLICE PIĄTE W MISTRZOSTWACH POLSKI

W niedzielę 6.06 br. młode Diablice zagrały w IV, ostatnim turnieju Mistrzostw Polski U16 w Krakowie.
W fazie grupowej odprawiły po bardzo dobrej grze Amazonki KS Budowlani Lublin 35:14 i faworytki turnieju, gospodynie Juvenię Kraków 37:5.
Niestety w półfinale rudzkie kadetki po wyrównanym meczu przegrały jednym przyłożeniem z Venol Atomówkami Łódź 14:19.
Natomiast w meczu o turniejowy brąz krakowianki z Juvenii zrewanżowały się rudziankom z porażkę w grupie i zwyciężyły 37:7. W ostatnim turnieju cyklu Diablątka zajęły więc 4 miejsce.
W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Kadetek U 16 sezonu 2020/21 K. S. DIABLICE RUGBY Ruda Śląska ostatecznie zajęły bardzo dobre 5 miejsce! Szkoda tym bardziej odwołanego ze względu na zły stan boiska turnieju w Łodzi z początku maja, bo miejsce w MP może byłoby jeszcze wyższe.

W tym sezonie zespół grał w składzie (wsparty zawodniczkami Arki Rumia): Bomba Zofia, Borowska Laura, Czimok Edyta, Gawrońska Alicja, Drzewińska Maja, Dziwis Zuzanna, Handke Vanessa, Herta Karolina, Kosiak Zuzanna, Kosiak Victoria, Nowak Katarzyna, Obłuda Paulina, Pranczke Maja, Rodak Hanna, Stawicka Kamila. Trenerzy: Klinner-Hadelka Stella i Bogdanis Krzysztof.