12°C
zachmurzenie całkowite

Lekkoatletyka

Cztery medale w Halowych Mistrzostwach Śląska!

Cztery medale wywalczyła 11 osobowa reprezentacja TL Pogoń Ruda Śląska, która wystartowała w Halowych Mistrzostwach Śląska w Spale.
Złoto w biegu na 200 m z rekordem życiowym 25,30 oraz srebrny medal w biegu na 60m zdobyła Zosia Tkocz. Natomiast w skoku wzwyż złoty medal zdobył Igora Kopyciok a srebrny Szymona Szudy
.
Pozostali zawodnicy Pogoni poza podium, ale także w większości ustanawiając rekordy życiowe.
W finale biegu na 60m juniorów VII miejsce zajął Jakub Kściuk ustanawiając w eliminacjach PB 7,36. W biegu na 200m 23,80 PB.
V miejsce w finale seniorek zajęła Sabina Pohl z wynikiem 8,18.
Marek Szubert zajął VI miejsce w finale seniorów z wynikiem 7,42.
IV miejsce w skoku wzwyż juniorek mł. zajęła Klaudia Łukaszczyk z wynikiem 145cm.
IV miejsce w biegu na 300m juniorek mł. zajęła Karolina Maduzia z rekordem życiowym 45,85.
IV miejsce w biegu na 600m juniorów mł. zajął Beniamin Jonas z rekordem życiowym 1:30,63.
Bartosz Wylotek w biegu na 800m juniorów uzyskuje 2:08,14.
W biegu na 1000m juniorów młodszych V miejsce zajął Tymon Socha z wynikiem 2:49,87.
Dodajmy, że do startu w Halowych Mistrzostwach Polski 12 – 14.02.2021 w Toruniu przygotowuje się tylko jedna reprezentantka klubu - Zosia Tkocz.