Ruda Śląska

24°C
lekki deszcz

Piłka nożna

Podsumowanie weekendu piłkarskiego

Podsumowanie weekendu piłkarskiego
Jak zwykle kilka zdań podsumowania dotyczącego weekendowych wydarzeń na piłkarskich boiskach.
W lidze okręgowej właściwie bez zmian – kochłowicka Urania przegrała 3-0 z KP Sarnów. Punkt zdobył Wawel Wirek po remisie z ostatnim w tabeli 1-1 z Górnikiem Piaski.
 
W Klasie A Grunwald pokonał 6-0 UKS Ruch Chorzów. Dodajmy, że mecz numer 300 w barwach ‘’biało-zielonych’’ rozegrał Dariusz Kot. „Kocik” jest wychowankiem klubu i aktualnie ciągle liderem i najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu. Udane dni ma za sobą Gwiazda – po czwartkowym zwycięstwie z wiceliderem Józefką w Chorzowie 2-1, w niedzielę ‘’żółto-niebiescy’’ rozgromili 10-0 Strażaka Mikołów. W tej klasie rozgrywkowej Gwiazda jeszcze tak wysoko nie wygrała.
Z kolei TP Jastrząb pokonał 3-1 Wyzwolenie Chorzów. Przypomnijmy, że bielszowiczanie ze względu na remont swojej płyty boiska grają wszystkie spotkania na boiskach przeciwników.
Sport Rudzki

Sport Rudzki - jedyny portal miejski w którym kompleksowo gromadzimy materiały dotyczące lokalnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, prezentujemy wszystko co wiąże się z lokalnymi wydarzeniami z zakresu kultury fizycznej, sportu, zdrowia, profilaktyki i organizacji pozarządowych.