Ruda Śląska

10°C
średnie zachmurzenie

Sporty inne

Jak poradził sobie Klub Jeździecki OMEGA Ruda Śląska?

Jak poradził sobie Klub Jeździecki OMEGA Ruda Śląska?
W cyklu prestiżowych zawodów jeździeckich Equistriada 2021 rozgrywanych w klubie Preria Wilkowice wzięły udział dwie zawodniczki Sportowego Klubu Jeździeckiego OMEGA w Rudzie Śląskiej. Podczas konkursów kwalifikacyjnych (etap I 28-30 maja, etap II 16-18 lipca i etap III 6-8 sierpnia) dziewczyny niejednokrotnie uczestniczyły w dekoracji zajmując wysoko punktowane miejsca pokonując prawie 100 par.
 
Dzięki dobrym wynikom eliminacyjnym Katarzyna Cieślińska na klaczy Sabra i Monika Materlik na wałachu Decybel First zakwalifikowały się do finału mocno obsadzonej Rundy Brązowej o Złotą Kolbę Pionnera, nagrodę Loft Horse & Rider i Fera Equestrian.
 
Monika Materlik na Decybelu First w konkursie finałowym zajęła 4 miejsce, co w ogólnej klasyfikacji pozwoliło na zajęcie 5 miejsca w rundzie.
Kasia Cieślińska na Sabrze, po rozgrywce finałowej gdzie uzyskała 6 pozycje, zajęła wysokie 3 miejsce w całej Rundzie.
 
Kasia Cieślińska swoją 9-cio letnią klacz rasy angielskiej dosiada dopiero od 4 lat. Koń został wychodowany przez Stadninę Koni Kozienice Sp. z o. o. gdzie wcześniej startował w wyścigach konnych. Trenerem pary jest Karolina Bednarek-Warzybok.
 
Gratulujemy zawodniczce oraz trenerowi.
 
Sport Rudzki

Sport Rudzki - jedyny portal miejski w którym kompleksowo gromadzimy materiały dotyczące lokalnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, prezentujemy wszystko co wiąże się z lokalnymi wydarzeniami z zakresu kultury fizycznej, sportu, zdrowia, profilaktyki i organizacji pozarządowych.