1°C
prawie bezchmurnie

Sporty inne

Jak poradził sobie Klub Jeździecki OMEGA Ruda Śląska?

W cyklu prestiżowych zawodów jeździeckich Equistriada 2021 rozgrywanych w klubie Preria Wilkowice wzięły udział dwie zawodniczki Sportowego Klubu Jeździeckiego OMEGA w Rudzie Śląskiej. Podczas konkursów kwalifikacyjnych (etap I 28-30 maja, etap II 16-18 lipca i etap III 6-8 sierpnia) dziewczyny niejednokrotnie uczestniczyły w dekoracji zajmując wysoko punktowane miejsca pokonując prawie 100 par.

Dzięki dobrym wynikom eliminacyjnym Katarzyna Cieślińska na klaczy Sabra i Monika Materlik na wałachu Decybel First zakwalifikowały się do finału mocno obsadzonej Rundy Brązowej o Złotą Kolbę Pionnera, nagrodę Loft Horse & Rider i Fera Equestrian.

Monika Materlik na Decybelu First w konkursie finałowym zajęła 4 miejsce, co w ogólnej klasyfikacji pozwoliło na zajęcie 5 miejsca w rundzie.
Kasia Cieślińska na Sabrze, po rozgrywce finałowej gdzie uzyskała 6 pozycje, zajęła wysokie 3 miejsce w całej Rundzie.

Kasia Cieślińska swoją 9-cio letnią klacz rasy angielskiej dosiada dopiero od 4 lat. Koń został wychodowany przez Stadninę Koni Kozienice Sp. z o. o. gdzie wcześniej startował w wyścigach konnych. Trenerem pary jest Karolina Bednarek-Warzybok.