Ruda Śląska

17°C
prawie bezchmurnie

Zdrowie

Catering dietetyczny

Catering dietetyczny

Co to jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny jest to forma usługi polegająca na dostarczaniu do klienta posiłków o określonej wartości odżywczej. Nazwę tę stosuje się wymiennie z pojęciem „dieta pudełkowa”.

Oferta firm cateringowych jest skierowana przede wszystkim dla osób zapracowanych, zwracających uwagę na jakość żywności, chcących schudnąć, utrzymać lub rozbudować masę ciała w wygodny i smaczny sposób. Grono zwolenników tej usługi jest coraz większe. Ogromną zaletą diety pudełkowej jest oszczędność czasu. Nie każdy jest w stanie zagospodarować kilku godzin dziennie na przygotowanie 5 różnych posiłków. Drugą kwestią jest wartość odżywcza posiłków. W cateringu dietetycznym mamy gwarancję, że otrzymane dania są zbilansowane i dostarczają tyle kalorii, ile osoba zamawiająca określiła w chwili składania zamówienia.

Oprócz energetyczności posiłków przeliczane są także makroskładniki: białko, węglowodany i tłuszcze, a także ilość błonnika pokarmowego. Jest to istotna kwestia zwłaszcza u osób aktywnych fizycznie, których celem jest rozbudowanie tkanki mięśniowej. Dodatkowo odpowiednie proporcje mogą pomóc w procesie chudnięcia, a wykluczenie cukrów prostych pozytywnie wpływa na poziom cukru we krwi. Trzecią kwestią jest łatwość złożenia zamówienia. Najczęstsza formą jest droga internetowa, maila lub telefoniczna. Wystarczy, ze osoba zainteresowana założy swoje konto, poda dane osobowe, miejsce i czas dostawy oraz określi wariant diety. W razie jakichkolwiek wątpliwości z pomocą mogą przyjść pracownicy takich cateringów.

Po opłaceniu klient w wyznaczonym dniu dostawy otrzymuje (zazwyczaj) pięć szczelnie zapakowanych posiłków, które z łatwością może zabrać ze sobą do pracy. Należy jednak pamiętać, że dania powinny być przechowywane w lodówkach i wyciągane z nich tylko w celu ich spożycia. Podsumowując, catering dietetyczny może pomóc w skutecznym i trwałym osiągnięciu wymarzonej sylwetki, zdrowym żywieniu, czy wspomaganiu leczenie chorób przewlekłych.

Sport Rudzki

Sport Rudzki - jedyny portal miejski w którym kompleksowo gromadzimy materiały dotyczące lokalnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, prezentujemy wszystko co wiąże się z lokalnymi wydarzeniami z zakresu kultury fizycznej, sportu, zdrowia, profilaktyki i organizacji pozarządowych.