Ruda Śląska

8°C
średnie zachmurzenie

Sylwetki: Zawodnicy

IGOR JAROSZ - SYLWETKI RUDZKICH SPORTOWCÓW

IGOR JAROSZ - SYLWETKI RUDZKICH SPORTOWCÓW
Igor Jarosz - Wicemistrz Polski w kat. junior młodszy (14-15 lat) oraz Wicemistrz Makroregionu Śląskiego w kat. junior młodszy. Igor reprezentuje barwy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate.
 
- Igor od kiedy trenujesz kyokushin karate?
Karate zacząłem trenować w wieku 6 lat. Początek była sekcja dla początkujących u Senseya Damiana, potem grupa zaawansowana.
 
- Jak wyglądają Twoje treningi - ile razy trenujesz, na czym polega trening?
Obecnie , trenuję trzy razy w tygodniu na sekcji prowadzonej przez senseya Romana. W poniedziałki trening techniczny przy użyciu tarczy oraz worków, środa to czas gównie na kata. W piątek jak dla mnie najciekawszym treningiem, gdyż jest to trening, gównie poświęcony na walki sparingowe.
Był też okres gdzie trenowałem cztery razy w tygodniu. Dwa treningi u senseya Damian oraz dwa treningi u senseya Bogdana.
 
- Jakie są Twoje największe atuty jako zawodnika – nad czym musisz jeszcze pracować?
Myślę, że silne uderzenia są moim głównym atutem, zarówno kopnięcia jak i uderzania pięścią. Co do pracy to myślę, że muszę być lepiej rozciągnięty, aby moje techniki nożne były bardziej dopracowane, no i oczywiście cały czas praca nad kata.
 
- Masz na swoim koncie wiele tytułów i dobrych startów. Który z nich cenisz sobie najbardziej?
Najbardziej cenie sobie zdobycie Wicemistrzostwa Polski w roku 2020 jako junior młodszy oraz w międzynarodowym turnieju IKO Polish Open w roku 2019, w kategorii młodzik. Także mistrzostwo śląska z roku 2020 jak i wicemistrzostwo makroregionu śląskiego z roku 2021 są cennymi trofeami.
 
- Jakie cechy powinien mieć dobry zawodnik w dyscyplinie którą reprezentujesz?
Moim zdaniem dobry zawodnik powinien posiadać ducha walki. Trudno to opisać, ale chyba najłatwiej jak powiem, że na macie musi być zawzięty oraz nigdy się nie poddawać.
 
- Czy interesujesz się innymi dyscyplinami sportu?
Tak, od roku zacząłem trenować siłowo, głównie ćwiczenia z sztangą, hantlami oraz kettlami. Treningi te, jak nie możemy trenować na naszym do-jo ( z powodu pandemii) stają się wówczas moimi głównymi treningami .
 
- Jakie plany wiążesz z tą dyscypliną?
Oczywiście czarny pas, czyli być senseyem, który trenuje nowe pokolenie karateków z Rudy Śląskiej .
 
- Masz swojego sportowego idola/idolkę?
Nie mogę powiedzieć że w tym sporcie mam idola, ale na pewno w moim otoczeniu jest wiele osób które mogę powiedzieć że są moimi autorytetami.
 
- Do której szkoły chodzisz? Jakie masz zainteresowania – jak spędzasz wolny czas?
Obecnie uczęszczam do ósmej klasy szkoły podstawowej nr 1 w Rudzie Śląskiej. Wolny czas spędzam gównie ze znajomym no i oczywiście grając w gry komputerowe. Jak jest pogoda to często wyjeżdżam z rodzicami na wycieczki.
 
- Jakie są Twoje sportowe marzenia?
Myślę , że medal na mistrzostwach świata w Karate Kyokushin byłby spełnieniem marzeń .
 
Dziękuje za rozmowę
 
Kolejny wywiad z naszego cyklu młodych sportowców z Rudy Śląskiej już we wtorek
Sport Rudzki

Sport Rudzki - jedyny portal miejski w którym kompleksowo gromadzimy materiały dotyczące lokalnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, prezentujemy wszystko co wiąże się z lokalnymi wydarzeniami z zakresu kultury fizycznej, sportu, zdrowia, profilaktyki i organizacji pozarządowych.