Ruda Śląska

17°C
prawie bezchmurnie

Sylwetki: Zawodnicy

NATALIA SZYDEŁKO - SYLWETKI RUDZKICH SPORTOWCÓW

NATALIA SZYDEŁKO - SYLWETKI RUDZKICH SPORTOWCÓW
Rudzianka Natalia Szydełko (rocznik 2004) jest jedną nadziei bielszowickiej Zgody. Szczypiornistka grająca na lewym rozegraniu ma na swoim koncie m.in. tytuł Wicemistrza Polski oraz Mistrza Śląska w piłce ręcznej. Natalia rozpoczęła także treningi z zespołem seniorek Zgody.
 
- Czy piłka ręczna była Twoim pierwszym wyborem?
Sportem zawsze się interesowałam – mam za sobą treningi w sztukach walki oraz ze względu na moje warunki fizyczne lubię grać również w siatkówkę . Ostatecznie jednak od pięciu lat trenuje piłkę ręczną.
 
- Dlaczego piłka ręczna i Zgoda?
Do piłki ręcznej zachęciła mnie rodzina – Zgoda jest znana z dobrej pracy z młodzieżą w piłce ręcznej dziewczyn więc wybór był oczywisty. Jestem wysoka, więc moje warunki fizyczne są dodatkowym atutem w tej dyscyplinie.
 
- No właśnie jakie są Twoje największe atuty?
Mam świadomość, że moją stroną są oczywiście dobry rzut i bardzo dobre warunki fizyczne, które na mojej pozycji – lewym rozegraniu bardzo pomagają. Zdaję sobie jednak sprawę, że wiele pracy przede mną – chciałabym poprawić przede wszystkim zwody oraz dynamikę.
 
- Jak wyglądają zajęcia treningowe juniorek młodszych bielszowickiej Zgody?
Trenujemy praktycznie pięć razy w tygodniu– w tym w okresie startowym mamy także mecz ligowy. Trenerem zespołu jest od kilku lat Józef Szmatloch. Oczywiście przede wszystkim czas poświęcamy na zajęcia taktyczno – techniczne, ale mamy także od czas od czasu zajęcia biegowe w terenie. Decyzję co do formy zajęć podejmuje oczywiście trener.
 
- Masz za sobą także pierwsze treningi w zespole seniorek Zgody.
Tak uczestniczyłam w treningach, jednak później przyplątała się kontuzja i po powrocie na parkiet skupiłam się na zajęciach w swojej kategorii wiekowej. Liczę jednak, że uda mi się awansować do drużyny pierwszego zespołu.
 
- Masz swojego sportowego idola?
Jest kilku zawodników i kilka zawodniczek, których gra imponuje, ale nie mam nikogo na kim się wzoruję. W telewizji można obejrzeć więcej spotkań męskiego szczypiorniaka i tutaj jest więcej zawodników na grze których mogę się wzorować.
 
- Jakie masz zainteresowania – jak spędzasz wolny czas?
Moje zainteresowania są związane ze sportem i piłką ręczną. Lubię obejrzeć dobre spotkanie piłki ręcznej w telewizji. Jeśli jest możliwość wejścia na halę, to podobnie jak inne młode zawodniczki pojawiam się na spotkaniach seniorek Zgody w Bielszowicach. Czas poświęcam także na naukę, jestem uczennicą III LO w Kochłowicach.
 
- Czy swoją przyszłość wiążesz ze sportem?
Tak – aktualnie marzę o grze w Superlidze i Kadrze Polski. Chyba jak większość młodych zawodniczek celem byłaby także gra w dobrym zachodnim klubie.
Sport Rudzki

Sport Rudzki - jedyny portal miejski w którym kompleksowo gromadzimy materiały dotyczące lokalnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, prezentujemy wszystko co wiąże się z lokalnymi wydarzeniami z zakresu kultury fizycznej, sportu, zdrowia, profilaktyki i organizacji pozarządowych.