Ruda Śląska

24°C
zachmurzenie całkowite

Rugby

GRYFY ZAGRAŁY W „SIÓDEMKI”

GRYFY ZAGRAŁY W „SIÓDEMKI”
W sobotę 19.06. br. w Mysłowicach rudzkie Gryfy korzystając z weekendu wolnego od rozgrywek 2 ligi wzięły udział w turnieju rugby siedmioosobowego w ramach Polskiej Ligi Rugby 7.
Rugby w odmianie siedmioosobowej to dyscyplina olimpijska, zespoły grają ze sobą w składach 7-osobowych 2 x 7 min. na pełnowymiarowym boisku.
 
W fazie grupowej przyszło im się zmierzyć z zespołami Rugby Biesal oraz Rugby Poznań i obydwa te spotkania rudzianie zasłużenie i wysoko wygrali, odpowiednio 41:5 i 38:0. Było to dobre przetarcie przed fazą pucharową.
 
W półfinale rywalem był zespół RK Unisław, i mimo iż Gryfy przegrywały już 0:12 po pierwszej połowie, to w drugiej udało się odrobić straty, doprowadzając już do wyniku 10:12. Jednak w końcówce widocznie zaczęło brakować sił i to rywale, wykorzystali swoje większe doświadczenie w tej odmianie rugby i ostatecznie zwyciężyli 10:19.
 
Gryfom ostatecznie przyszło zmierzyć się tylko o brązowy medal, a rywalem był lider Polskiej Ligi Rugby 7, czyli zespół Czarnych Pruszcz Gdański. Ponownie, tak jak w poprzednim meczu, w pierwszej połowie dominowali rywale, schodząc na przerwę z prowadzeniem 0:10 (dwa przełożenia Czarnych padły błędach rudzian). W drugiej połowie gra się odmieniła, Gryfy zaczęły spokojniej grać, doskakując do Czarnych na dwa punkty, by po chwili jednak oddać im przyłożenie, które ostatecznie dało rywalom zwycięstwo, mimo iż ostatnie słowo w tym meczu należało do Rudzian po akcji punktowej Muchy.
 
Udział w tym turnieju był dobrym przypomnieniem gry w rugby siedmioosobowe, minimalne porażki z zespołami, które na co dzień grają i trenuję tylko w siódemki, wielkiej ujmy Gryfom nie przynoszą.
 
Za tydzień przed GRYFAMI ostatni akcent tego sezonu, w Krakowie w sobotę o 14:00 zmierzą się w ostatniej kolejce II ligi z jej nowym mistrzem, Juvenią II Kraków.
 
IX Turniej Polskiej Ligi Rugby 7, Mysłowice 19.06.2021.
Faza grupowa:
K. S. RUGBY Ruda Śląska - Rugby Biesal 41:5 (22:0)
Punkty zdobyli: Mykeltie Imani 20 pkt. (4P), Marcin Greinert 10 pkt. (2P), Patryk Kołodziej 6 pkt. (3pd), Marcin Mucha 5 pkt. (1P)
K. S. RUGBY Ruda Śląska - Klub Rugby Poznań 38:0 (19:0)
Punkty zdobyli: Marcin Mucha 15 pkt. (3P), Danson Chege 10 pkt. (2P), Patryk Kołodziej 8 pkt. (4pd), Mykeltie Imani 5 pkt. (1P)
1/2 finału
K. S. RUGBY Ruda Śląska - Rugby Klub Unisław 10:19 (0:14).
Punkty zdobyli: Mykeltie Imani 5 pkt. (1P), Filip Kuniczkowski 5 pkt. (1P)
Mecz o 3 miejsce
K. S. RUGBY Ruda Śląska - Czarni Pruszcz Gdański 17:22
Punkty zdobyli: Marcin Greinert 5 pkt. (1P), Jan Muc 5 pkt. (1P), Marcin Mucha 5 pkt. (1P), Patryk Kołodziej 2 pkt. (1pd)
Skład Gryfów: Daniel Białasik, Danson Chege, Marcin Greinert, Mykeltie Imani, Patryk Kołodziej, Jakub Krupiński, Filip Kuniczkowski, Jan Muc, Marcin Mucha, Marcin Pyrek, Dawid Szywalski
Nasz Klub w tym turnieju zdobył 106 punktów, stracił ich 46.
Punktowali:
Mykeltie Imani 30 pkt. (6P)
Marcin Mucha 25 pkt. (5P)
Patryk Kołodziej 16 pkt. (8pd)
Marcin Greinert 15 pkt. (3P)
Danson Chege 10 pkt. (2P)
Filip Kuniczkowski 5 pkt. (1P)
Jan Muc 5 pkt. (1P)
Sport Rudzki

Sport Rudzki - jedyny portal miejski w którym kompleksowo gromadzimy materiały dotyczące lokalnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, prezentujemy wszystko co wiąże się z lokalnymi wydarzeniami z zakresu kultury fizycznej, sportu, zdrowia, profilaktyki i organizacji pozarządowych.