Ruda Śląska

23°C
umiarkowany deszcz

Rugby

Klaudia Starowicz zawalczy o Mistrzostwo Europy Rugby

Klaudia Starowicz zawalczy o Mistrzostwo Europy Rugby
Klaudia Starowicz - rudzka „Diablica” wystąpi w reprezentacji Polski w rozpoczynających się w najbliższy piątek w Gdańsku Mistrzostwach Europy Rugby 7 Kobiet w kategorii U18.
 
Klaudia jest wychowanką K.S. RUGBY Ruda Śląska i mimo, że jest jeszcze juniorką gra już w pierwszym składzie "Diablic", z którymi zajęła 6 miejsce w zakończonych Mistrzostwach Polski Kobiet Rugby 7 sezonu 2021/22. Jest regularnie powoływana przez trenera kadry seniorek i U18 Janusza Urbanowicza do reprezentacji, z którą wystąpiła niedawno w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Łodzi, w którym Polska zajęła 2 miejsce.
 
Panie U18 w Gdańsku rywalizować będą w ramach Rugby Europe Sevens U18 Trophy, czyli drugiego poziomu europejskich rozgrywek. Cel reprezentacji z Klaudią w składzie jest oczywiście jeden - awans na poziom Championship.
 
W turnieju wystartuje ostatecznie siedem drużyn: Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska, Turcja, Szwecja i Węgry. Mecze odbędą się bez podziału na grupy, systemem każdy z każdym.
 
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Rugby Europe (https://www.rugbyeurope.eu), a transmisje live obejrzeć (https://www.rugbyeurope.eu/rugby-europe-live), opcja dostępna po rejestracji na stronie Rugby Europe.
 
Reprezentacja Polski i Klaudia zagrają:
16.07. piątek 10.52 Polska - Turcja
16.07. piątek 13.29 Polska - Łotwa
16.07. piątek 17.59 Szwecja - Polska
17.07. sobota 10.30 Niemcy - Polska
17.07. sobota 12.22 Polska - Węgry
 
Klaudii serdecznie gratulujemy powołania do kadry, a za reprezentację trzymamy kciuki!
Sport Rudzki

Sport Rudzki - jedyny portal miejski w którym kompleksowo gromadzimy materiały dotyczące lokalnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, prezentujemy wszystko co wiąże się z lokalnymi wydarzeniami z zakresu kultury fizycznej, sportu, zdrowia, profilaktyki i organizacji pozarządowych.